Barion Pixel

Monoblokk hőszivattyú


A Monoblokk hőszivattyú a melegvíz előállítás egy környezetbarát, tiszta és költséghatékony módja. A hőszivattyús rendszer elektromos áram segítségével működik, és a levegőből nyert hőenergia felhasználásával állít elő használati és/vagy fűtési melegvizet. A hőszivattyú jósági foka (hatásfoka) függ a külső levegő hőmérsékletétől, sajnos az minél alacsonyabb, annál kevesebb meleg levegőt képes előállítani a rendszer, és annál több elektromos áram használatra lesz szüksége. Emiatt igény lehet másodlagos fűtés alkalmazására is. Alacsony bekerülési költsége, és néhány éven belüli megtérülése miatt azonban népszerű megoldást jelent a levegő-víz hőszivattyú, ráadásul gyorsan és könnyen, mindössze egy nap alatt telepíthető.

Mi is pontosan a Monoblokk levegő-víz hőszivattyú?

A monoblokk levegő-víz hőszivattyú egy egységként látja el ingatlanunk hűtését, fűtését, és melegvíz ellátását.

A monoblokk hőszivattyú kialakításánál, a gyártók a kültéri egységbe szerelik a hőcserélőt és a vízszivattyút is, ezáltal helytakarékos megoldást nyújt, nincs szükség a lakótérben elhelyezett beltéri egységre. A beltéri egység elhagyásával helyet spórolhatunk otthonunkban, hiszen csak a kültéren foglal minimális helyet a monoblokk hőszivattyú.

Az osztott (split) rendszerrel ellentétben a hűtőkör nem igényel plusz hűtőköri munkálatokat, így a monoblokk levegő-víz hőszivattyú belépő és kilépő vízcsonkjait közvetlenül az épület fűtésrendszerére csatlakoztathatjuk.

monoblokk-hoszivattyu.jpg

A monoblokk hőszivattyú előnye tehát, hogy nincs szükségünk F-gáz vizsgával rendelkező szakemberre, telepítését egy fűtésszerelő is könnyedén el tudja végezni, ezzel időt és pénzt spórolhatunk meg.

Fontos, hogy a monoblokk rendszerű levegő-víz hőszivattyút mindenképpen bekevert Propilén-glikol fagyálló folyadékkal kell feltölteni, mivel ez az egység kültéren helyezkedik el, emiatt a külső vízköri rész fagyás veszélyének van kitéve!

Továbbá fontos még, hogy a legtöbb esetben a monoblokk levegő-víz hőszivattyú beüzemelését a készülék gyártója által akkreditált szerelőnek kell elvégeznie, ez a legtöbb esetben a garancia alapfeltétele.

Weboldalunkon találhatóak olyan modellek, amelyek gyárilag nem tartalmaznak, de melyekhez rendelhető kiegészítő elektromos fűtés is, ami abban az esetben lép működésbe, ha valamilyen oknál fogva a hőszivattyúnk komolyabban meghibásodik és nem állít elő melegvizet, ezáltal fagykár veszélye áll fenn. Az elektromos kiegészítő fűtőbetét ilyen esetben megvédi a készülék vízrendszerét a fagyástól.

Gyakran felmerülő kérdés, hogy puffertartályt kell e vásárolni a monoblokk hőszivattyú mellé?!

Ha szeretnénk kihasználni a hőszivattyúnkban rejlő lehetőséget, akkor mindenképpen ajánlott puffer tartályt vásárolni, így még gazdaságosabb lehet a hőszivattyú üzemeltetése.

Mivel a víz-levegő hőszivattyú alapvetően felületfűtés-rendszerhez van tervezve (léteznek belőle magas előremenő hőmérsékletű fűtővíz előállítására alkalmas típusok is, amelyek képesek ellátni akár a radiátoros rendszert is), a sűrű ki és bekapcsolást elkerülendő, egy folyamatosabb működést tesz lehetővé, ezzel energiát és költséget takarít meg, nincs „felfűtési” holtidő.

Mekkora monoblokk hőszivattyúra van szükségem?

Egy jól szigetelt, jó hőtartó képességű épületek 60W/m2 hőigényre van szüksége.

Egy 140 m2-es családi házzal számolva 60W/m2 x 140 m2 = 8400 W, tehát 8,4 Kw-os hőszivattyúra lenne szükségünk. Igen ám, de minél hidegebb a kinti hőmérsékelt annál nagyobb energiára lesz szükségünk, ezáltal az épületünk hőigénye annyál nagyobb lesz. Általánosságban elmondható, hogy   -5 / -10 fok körüli kinti hőmérséklet esetén, 140 m2-es épület fűtésére 16 Kw monoblokk hőszivattyúra lesz szükségünk. 

Ha ez előző példával számolva 16 kw monoblokk hőszivattyút választjuk, nagy mínuszokban is kényelmesen felmelegszik az épületünk, felesleges energia felhasználása nélkül. Egy 16 kw-os hőszivattyú kb. 5 Kw áramot fogyaszt.

A monoblokk hőszivattyú hatékonyságánál figyelembe kell venni az EER és a COP értéket.

A COP érték megmutatja nekünk, hogy a monoblokk hőszivattyúnk hányszoros hőteljesítményt képes leadni a villamos teljesítményéhez képest.  Egy jó teljesítményű monoblokk hőszivattyú 1 kw áram felhasználásával 5 kw fűtési energiát képes kiváltani.

Monoblokk hőszivattyúval ellátott épületünk elengedhetetlen kiegészítője a HMV tartály.

HMV tartály = Használati melegvíz tartály

Családi házak esetében alkalmazott HMV tartály méretezése álltalában 30-50 liter/fő, tehát egy 3-4 fős család számára 120-200 literes Hmv tartályra lesz szükségünk.

A HMV tartályok / indirekt tárolók egy villanybojlerhez hasonló henger alakú acél tartályok, melyek rendkívül jó szigeteléssel rendelkeznek. Fő különbségük a felfűtés módjában mutatkozik meg. Egyre gyakrabban alkalmazzák monoblokk hőszivattyúk mellé használati melegvíz előállítására / tárolására a HMV tartályokat.

A monoblokk levegő-víz hőszivattyú a fűtési és használati melegvízelőállítás egy környezetbarát, tiszta és költséghatékony módja, amely alacsony bekerülési költsége, és néhány éven belüli megtérülése miatt népszerű megoldást jelent.

immergas-kv-1350x150.jpg

Szűrés alap

Ár
1299000 Ft 2928000 Ft
Gyártó
Több.. Kevesebb
Teljesítmény
4 kW 30 kW
Fázis
Több.. Kevesebb
Zajszint
48 66
Hűtőközeg
Több.. Kevesebb
Kiegészítő elektromos fűtés
Több.. Kevesebb
Legfrissebb cikkeink

Még több cikk

A termék felkerült a kívánságlistára
A termék hozzáadva az összehasonlításhoz.